Telefon
WhatsApp

Sabah Kahvaltıda Şekerli Ve Sıcak Çay Tüketenler Dikkat!

Vücuda giren bakteri ve virüslerin aktifliğini engellemek için bağışıklık sistemi beyne giden sinir hücrellerinin sinyalleriyle protein üretir. Porteinler bu farklı maddelerle savaşarak vücudu hastalıklara karşı korur. Bağışıklık sistemi bunu yaparken ihtiyaç duyduğu besinlerden ziyade vücutta bakteri ve virüslerin artışına maruz kalınca çöker. Etkisi azalan bağışıklık sistemi vücudun direncini yerle bir eder.

Vücuda giren bakteri ve virüslerin aktifliğini engellemek için bağışıklık sistemi beyne giden sinir hücrellerinin sinyalleriyle protein üretir. . Bağışıklık sistemi bunu yaparken ihtiyaç duyduğu besinlerden ziyade vücutta bakteri ve virüslerin artışına maruz kalınca çöker. Etkisi azalan bağışıklık sistemi vücudun direncini yerle bir eder.

SICAK İÇECEKLER!   Kahvaltıların vagzeçilmez içeceği olan çay, sıcak sıcak tüketildiğinde vücuttaki faydalı hücrelerin zarara uğramasıan neden olur. Uzmanlar yapılan araştırmalarda çay, çorba, yemeklerin ve kahve tüketimi sırasında sıcaklık oranını bu yüzden vurgular.

SICAK İÇECEKLER! Kahvaltıların vagzeçilmez içeceği olan çay, sıcak sıcak tüketildiğinde vücuttaki faydalı hücrelerin zarara uğramasıan neden olur. Uzmanlar yapılan araştırmalarda çay, çorba, yemeklerin ve kahve tüketimi sırasında sıcaklık oranını bu yüzden vurgular.

Çok sıcak tüketilen besinler boğazı tahriş eder. Bu da vücuda giren bakteri ve virüslerin mukozlarda balgam olarak birikmesini engeller. İşlevini yitiren mukozlar nedeniyle virüs ve bakteriler direk vücutta birikmeye başlar. Bu da bağışıklığın iş yükümlülüğünü artırır. Bağışıklığın fonksiyonel hareketi artıkça işlevselliği de o kadar çabuk bozulur.

Çok sıcak tüketilen besinler boğazı tahriş eder. Bu da vücuda giren bakteri ve virüslerin mukozlarda balgam olarak birikmesini engeller. İşlevini yitiren mukozlar nedeniyle virüs ve bakteriler direk vücutta birikmeye başlar. 

ŞEKER TÜKETİMİ!   Vücutta çözülmeyen şeker bağışıklığın protein üretimini azlatır. Özellikle kandaki kan hücrelerinin yapısallığını bozan şeker sağlıklı tüm hücrelerin emilimini azaltır. Bu da bağışıklığı zayıflatır.

 1. ŞEKER TÜKETİMİ! Vücutta çözülmeyen şeker bağışıklığın protein üretimini azlatır. Özellikle kandaki kan hücrelerinin yapısallığını bozan şeker sağlıklı tüm hücrelerin emilimini azaltır. Bu da bağışıklığı zayıflatır.

DONDURULMUŞ BESİNLER   Dondurulmuş besinlerin vücuda hiç bir faydası olmadığı Japon bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır. Tam aksine bu besinler vücudun gereksiz efor sarfederek bağışıklığın yorulmasına neden olur.

DONDURULMUŞ BESİNLER Dondurulmuş besinlerin vücuda hiç bir faydası olmadığı Japon bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır. Tam aksine bu besinler vücudun gereksiz efor sarfederek bağışıklığın yorulmasına neden olur.

KURUTULMUŞ MEYVELER   Kurutulmuş meyveler özlüklerini kaybeder. Sülfit barındıran bu besinler mide ve bağırsak tarafından parçalanmaz. Bu da vücutta besin atıklarının birikmesine neden olur.

KURUTULMUŞ MEYVELER Kurutulmuş meyveler özlüklerini kaybeder. Sülfit barındıran bu besinler mide ve bağırsak tarafından parçalanmaz. Bu da vücutta besin atıklarının birikmesine neden olur.

PASTANE ÜRÜNLERİ   Pastenelerde hazırlanan gıdaların içinde yüzde 60 oranda polisorbat madde tepit edildi. Bu madde vücutta basin atığına neden olur. Atılmadığında ise hücrelerin yapısını bozar.

 1. PASTANE ÜRÜNLERİ Pastenelerde hazırlanan gıdaların içinde yüzde 60 oranda polisorbat madde tepit edildi. Bu madde vücutta basin atığına neden olur. Atılmadığında ise hücrelerin yapısını bozar.

MARGARİN   İçeriğinde potasyum sorbat barındıran margarin kötü kolesterol düzeyini artırır. Bu da kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkarır.

MARGARİN İçeriğinde potasyum sorbat barındıran margarin kötü kolesterol düzeyini artırır. Bu da kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkarır.

KAHVE KREMASI   Yüksek oranda şeker barındıran kahve kreması tıpkı şeker kadar zararlıdır.

KAHVE KREMASI Yüksek oranda şeker barındıran kahve kreması tıpkı şeker kadar zararlıdır.

TATLANDIRICI   Şeker tüketmenin zararlı olduğunu iddia edip tatlandırıcı tarzı besinleri tüketenlere de kötü haber. Bu tarz maddeler de vücutta emilmediği için zararlıdır.

TATLANDIRICI Şeker tüketmenin zararlı olduğunu iddia edip tatlandırıcı tarzı besinleri tüketenlere de kötü haber. Bu tarz maddeler de vücutta emilmediği için zararlıdır.

MISIR ŞURUBU   Sadece besinlerde değil aynı zamanda onlardan elde edilenlerde de GDO'lu yapı arttı. Amerika da yapılan bir araştırmada GDO'lu ybesinlerin başında mısır şurubu olduğu açıklandı. Bu şurubun özellikle son yıllarda pastene ve hazır gıdada çokça kullanıldığı tespit edildi.

MISIR ŞURUBU Sadece besinlerde değil aynı zamanda onlardan elde edilenlerde de GDO'lu yapı arttı. Amerika da yapılan bir araştırmada GDO'lu ybesinlerin başında mısır şurubu olduğu açıklandı. Bu şurubun özellikle son yıllarda pastene ve hazır gıdada çokça kullanıldığı tespit edildi.

HORMONLU BESİNLER   Son 20 yıldır sofralarda fark edilmeyen zehirlerin başında GDO'lu yani mevsiminden önce üretilen ya da farklı tohumların yapısal maddeleri birbirine enjekte edilerek elde edilen tohumlar sonucu üretimi artan bu besinler kendi hormonol bozukluklarını vücuda da taşır.

ORMONLU BESİNLER Son 20 yıldır sofralarda fark edilmeyen zehirlerin başında GDO'lu yani mevsiminden önce üretilen ya da farklı tohumların yapısal maddeleri birbirine enjekte edilerek elde edilen tohumlar sonucu üretimi artan bu besinler kendi hormonol bozukluklarını vücuda da taşır.

BEYAZ UN   Buğdayların değirmenlerde öğütüldükleri sırada kullanılan klor gazı una da bulaşır. Beyaz unların çoğu bu yüzden sağlıksız besin kategorisine girer. Doğal değirmenlerde öğütülen buğdaylar tam olarak bu kadar beyaz olmaz. Un ne kadar beyazsa o kadar sağlıksız bir besindir.

BEYAZ UN Buğdayların değirmenlerde öğütüldükleri sırada kullanılan klor gazı una da bulaşır. Beyaz unların çoğu bu yüzden sağlıksız besin kategorisine girer. Doğal değirmenlerde öğütülen buğdaylar tam olarak bu kadar beyaz olmaz. Un ne kadar beyazsa o kadar sağlıksız bir besindir.

KULLANILMIŞ YAĞ   Doymamış yağ olan trans yağlar bir de kullanılıp bekletildikten sonra yeniden tüketildiğinde vücudu öldüren zehirli maddeler sıralamasına girer.

KULLANILMIŞ YAĞ Doymamış yağ olan trans yağlar bir de kullanılıp bekletildikten sonra yeniden tüketildiğinde vücudu öldüren zehirli maddeler sıralamasına girer.

ÇİFÇİLİK SOMONU   Omega-3 yağ asitleri bakımından en zengin besinlerin başında olan somonun herkes tarafından tüketilmesi için kurulan çiftlikler hakkında uzmanlar uyarılarda bulundu. Yapay ortamda yetiştirilen bu balıkların etlerinin zehirli maddeler barındırdığı ortaya konulmuştur.

ÇİFÇİLİK SOMONU Omega-3 yağ asitleri bakımından en zengin besinlerin başında olan somonun herkes tarafından tüketilmesi için kurulan çiftlikler hakkında uzmanlar uyarılarda bulundu. Yapay ortamda yetiştirilen bu balıkların etlerinin zehirli maddeler barındırdığı ortaya konulmuştur.

İŞLENMİŞ ET   Son yıllarda tüketimi artan işlenmiş etler hakkında uzmanlar ciddi uyarılarda bulunur. Salam ve sucuğun yanı sıra ilerleyen süreçte tüketilmesi için kaldırılan etlerde belli aşamalardan geçer. Yapılan araştırmalarda bu besinlerin hücrelerin yapısını bozduğu ıspatlanmıştır.

İŞLENMİŞ ET Son yıllarda tüketimi artan işlenmiş etler hakkında uzmanlar ciddi uyarılarda bulunur. Salam ve sucuğun yanı sıra ilerleyen süreçte tüketilmesi için kaldırılan etlerde belli aşamalardan geçer. Yapılan araştırmalarda bu besinlerin hücrelerin yapısını bozduğu ıspatlanmıştır.

CİPS   Vücut alınan besinlerdeki vitamin ve minerallerin işlevselliğinin farkındadır. Bu yüzden yabancı ya da işlevselliği olmayan besinler tüketildiğinde bunlar vücutta zararlı besin atığı olarak kalır. Cips bunların başında gelir. Bunu fark eden bağışıklık her ne kadar harekete geçse de cipsten kurtulmaz. Bu da zamanla kanserojen hücreleirn oluşumuna vesile olur.

CİPS Vücut alınan besinlerdeki vitamin ve minerallerin işlevselliğinin farkındadır. Bu yüzden yabancı ya da işlevselliği olmayan besinler tüketildiğinde bunlar vücutta zararlı besin atığı olarak kalır