Telefon
WhatsApp
Binali Yıldırım'dan emeklileri heyecanlandıran müjde
300 X 250 Reklam Alanı

A Haber canlı yayınında konuşan Binali Yıldırım, "Emekli maaşında ciddi bir iyileştirme olacak" diyerek çalışma ile ilgili tarih de verdi.

Yıldırım, "Meclis açılır açılmaz emekli maaşı çalışması yapılacak" ifadelerini kullandı.

Yıldırım yaptğı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Emekli maaşlarını 2 bin 500'den 7 bin 500'e kadar çıkarmış olsak da yüksek enflasyon karşısında yetersiz kaldı. En düşük memur maaşı 2 katına çıktı, asgari ücret 11 bin 400 TL oldu. Burada en düşük emekli maaşı alan vatandaşlarımız zayıf kaldı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan da ipuçlarını verdi. Benim edindiğim bilgilere göre de Meclis açılır açılmaz özellikle emekliler için 7 bin 500 TL alanlar başta olmak üzere bütün emeklilerle ilgili ciddi bir iyileştirme yapılacak."

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sıkı bir maliye politikası uygulamaya hazırlanırken Yıldırımın emeklilere yapılan alt sınır aylığın arttırılacağına yönelik açıklamasının nasıl bir sonuç vereceği merak ediliyor. Emeklilerin büyük çoğunluğunun alt sınır aylık üzerinden maaş alması ve yapılacak artışın bütçeye getireceği yük düşünüldüğünde Yıldırımın verdiği müjdenin çok da kolay hayata geçmesi beklenmiyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!