Telefon
WhatsApp
Toplu sözleşmede uzlaşma maddeleri emekli memurları üzdü
300 X 250 Reklam Alanı

Memur emeklilerine Temmuz’da yapılan zam oranının düşük tutulması sonrasında memurlar ile emekliler arasındaki maaş makası açılmıştı.

Emekliler aleyhine olan bu durumun düzeltilmesi için toplu sözleşme teklifinin 83’üncü maddesi ile gerekli düzeltmelerin yapılması talep edilmişti. Ancak kısmi uzlaşma maddeleri arasında bu konu yer almamaktadır.

Getirilen düzenleme ile bütün emekli memurlara 15.965x0,509796 = 8.138,89 TL seyyanen ödeme yapılması da talep edilmişti. Bu talebin arkasında yatan neden ise temmuz zammında yaşanan mağduriyetin giderilmesiydi.

Yine teklifin aynı maddesinde emeklilere ödenmekte olan ek ödeme tutarının da 3 katı olarak uygulanması talep edilmişti. Uzlaşmaya varılan maddeler arasında emeklilerle ilgili bir düzenlemeye yer verilmemiştir. Haliyle memur emeklileri temmuz ayında yapılan memur zammının kendilerine yapılmaması nedeniyle mağdur olduklarını her platformda dillendirmişlerdi. Ümit ederiz ki toplu sözleşmede uzlaşmaya varılan maddeler arasında yer almasa da emeklileri de sevindirecek bir düzenleme hayata geçirilir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Ankara Nöbetçi Eczaneler